İade Koşulları | Uni Baby

Unibaby.com.tr’den satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde iade edilecek ürünün aşağıdaki adrese gönderilmesi gerekmektedir. Ürün iadesini yaparken, “ECZACIBAŞI İADESİ” olarak belirterek, iade koşulları dahilinde kargo bedeli ödemeden Aras Kargo’ya ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. Eğer ürün iade koşullarını karşılamıyorsa ürün adresinize geri gönderilebilir.

Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının yanı sıra, varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir. Satın alınan yazılım ve/veya oyun CD'si ile beraber satılan ürün paketlerinin içindeki yazılım/oyun CD'sinin açılması halinde, cayma hakkı kapsamında iade alınamaz.


Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler şunlardır:


  • Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler,
  • Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler,
  • Hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,

Cayma hakkının sadece belli koşullarda geçerli olduğu ürünler şunlardır:Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Aksi halde iade alınamamaktadır:


  • Her türlü yazılım ve programlar - DVD, VCD, CD ve kasetler
  • Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (Toner, kartuş, şerit vb.)
  • Telefon kontör siparişleri
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir.
  • Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olanlardan iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan (iç çamaşırı, mayo, kozmetik, kulaklık vb.) ürünler iade alınmaz

İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza iade edilmektedir. Kredi kartınızın bağlı olduğu bankaya bağlı olarak iade işleminin süresi değişkenlik gösterebilir.