Yenidoğan Mendilimiz Yenilendi

Uni Baby Yenidoğan Islak Pamuk Mendil Şimdi Yeni İçeriğiyle…

Yenidoğan ıslak bebek mendili kategorisinin öncü markası olarak, ilk günden itibaren bebeklerin özenli ve güvenli bakımı için en uygun ürünü sunabilmek amacıyla ürün geliştirme çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz. Uni Baby olarak ürünün sadece raftan size ulaşana kadarki yolculuğundan değil, aynı zamanda ürünümüzün son yaprağının bebeğinizin cildine değdiği ana kadar kendimizi sorumlu hissediyoruz.

Bu sorumluluk bilinci ile ürünümüzün kalite standartlarını etkilemesi muhtemel tüm olasılıklara karşı önlem almak her zaman önceliğimiz. Ürünün açıldıktan sonraki kullanım ve saklama koşulları kişiden kişiye değişiklik gösterebileceğinden, ürünün %99,2’sini oluşturan pamuk, doğal lif ve saflaştırılmış su içeren doğal yapısını her kullanımda korumak için ürünün içeriğini yeniledik.

Ürünümüzün içeriği ile ilgili tüm bilgileri şeffaflıkla sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Uni Baby Yenidoğan Islak Pamuk Mendil ürünümüzde özenle seçilmiş içeriğin oranı sabit tutularak; Fenoksietanol, Etilhegsilgliserin, Sitrik Asit ve Tetrasodyum Glutamat Diasetat kullanılması tercih edilmiştir.

Yeni içeriğimizde bulunan Fenoksietanol, su bazlı bebek ve kişisel bakım ürünlerinde, ürün açıldıktan sonra küf, mantar ve bakteri oluşumuna karşı koruyan ve güvenle kullanılmasını sağlayan geniş etki spektrumuna sahip bir bileşendir.

Doğal olarak yeşil çay ve beyaz hindiba bitkilerinde de bulunmaktadır.

Fenoksietanol tüm dünyada bebek ürünleri de dahil olmak üzere, ilaç ve kozmetik sektöründe oldukça yaygın olarak kullanılır. Diğer bileşenlerle, havayla ve ışıkla reaksiyona girmez. Bu stabilite onu etkili bir içerik yapmaktadır.

Amerika, Avrupa ve Türkiye Kozmetik Yönetmelikleri tarafından onaylıdır. Güvenli kullanım oranları yasalarla belirlenmiştir.

Etilhegsilgliserin, bitkisel kaynaklardan elde edilen bir bileşik olarak, kişisel bakım ve kozmetik ürünlerinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Cildin doğal florasına etki etmeden, sadece kullanılan içeriğin etkinliğini artırmada rol oynar.

Sitrik Asit, kişisel bakım ürünlerdeki pH seviyesinin ayarlanmasında kullanılmaktadır. Yenidoğan cildinin pH'ı ortalama 6'dır. Ürünümüzün pH aralığının yenidoğan cilt pH’ı ile uyumunun korunmasına yardımcı olmaktadır.

Tetrasodium Glutamate Diacetate ise kişisel bakım ve kozmetik ürünlerinde içeriğin etkinliğini artırmak, su sertliğini önlemek ve güvenli kullanım süresini sağlamak için kullanılan bir hammaddedir.

Yeni Uni Baby Islak Pamuk Mendil’i güvenle kullanabilirsiniz

Yenilenen ürünümüzün, üretiminden siz tüketicilerimizin kullanımına kadarki tüm yolculuğu, adım adım kontrol edilmektedir. Ürünümüzde kullanılan hammaddeler ve size ulaştırdığımız nihai ürünün ISO 22716 kozmetik GMP kurallarına göre gerekli mikrobiyolojik testlerden geçerek uygunluğu onaylanmış, ayrıca fiziksel stabilitesi incelenerek pH ve viskozite değerlerinin kullanımınıza uygun olduğu görülmüştür.

Ürünümüzün siz tüketicilerimizin güvenle kullanımına uygunluğu, bağımsız laboratuvarlarda uzman dermatologlar tarafından yapılan dermatolojik testlerle de onaylanmış; paraben, alkol, parfüm, boya, SLS, SLES gibi bileşenlerin ürün içerisinde bulunmadığı bağımsız kuruluşlar tarafından kanıtlanmıştır.

Annelerin iç huzuru ile ilk günden itibaren bebeklerine özenli ve güvenli bakımı sağlaması için en uygun ürünü sunabilmek amacıyla, sizlerin de hassasiyetlerinizi göz önünde bulundurarak, çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Uni Baby Yenidoğan Islak Pamuk Mendili’ni en değerli varlığınız olan bebeğiniz için her zaman olduğu gibi güvenle kullanabilirsiniz.

*USA: The United States Federal Food, Drug, and Cosmetic Act (FFDCA)
**EU: Regulation (EC) No 1223/2009 of the European Parliament and of the Council
***Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından yayımlanan kozmetik mevzuatı