En İyi Bebek Deterjanı Hangisidir? | Uni Baby
15.03.2022 00:00:004 DK Okuma Süresi

En İyi Bebek Deterjanı Hangisidir?

Bebeğiniz için en doğru bebek deterjanını tercih ederek çocuklarınızın cildini en iyi şekilde koruyup, giysilerini tertemiz bir hale getirebilirsiniz!

Anne ve babalar, bebeklerinin sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişebilmesi için beslenme ve barınma gibi temel ihtiyaçlarına özen gösterirler. Bu sebeple minik bebeklerin yiyeceklerinin ve kullandıkları eşyaların doğal olmasına ve güvenli koşullarda üretilmesine büyük bir önem verirler. Günbegün büyüyen bebeklerin temizlik ihtiyaçları da her ebeveynin dikkat etmesi gereken önemli konular arasında yer alır.

Bebeklerin giysilerini temizlemek için ise bebek deterjanı tercih edilir. Bebek deterjanlarını dikkatli seçmek, bebeklerin cildi için çok önemlidir. Bebeklerin cilt sağlığı, beslenme ve gelişim kadar önemli bir konudur.

Bebeğiniz için en doğru bebek deterjanını tercih ederek çocuklarınızın cildini en iyi şekilde koruyup, giysilerini tertemiz bir hale getirebilirsiniz! Peki en iyi ürünü nasıl seçmeli ve bebekler için hangi deterjan kullanılmalı? İşte doğru deterjan ve yumuşatıcı seçmenin püf noktaları...

Bebek Deterjanı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Normal deterjanlar, bebek deterjanlarından farklı içeriklere sahip olduğu için bebek kıyafetlerini yıkarken tercih edilmemelidir. Çünkü doğal içerikli olmayan normal deterjanların içerisinde farklı kimyasal maddeler yer alır. Bebeklerin kıyafetleri bu ürünlerle yıkandığında, ciltlerinde kuruma ya da soyulma gibi yan etkiler meydana gelebilir.

Özellikle hassas cilde sahip olan bebekler için mutlaka bebek çamaşır deterjanı ve yumuşatıcıları tercih edilmelidir. Ancak bebek kıyafetleri yıkama deterjanı satın alırken de dikkat edilmesi gereken bazı durumlar mevcuttur:

- İlk olarak bebek deterjanlarının içeriğini dikkatli bir şekilde gözden geçirmelisiniz. Ürünler, sentetik malzemeler içermemelidir. Bebek deterjanlarının; bağımsız ve güvenilir test kuruluşlarında, klinik testlerden geçmiş olması da göz önünde bulundurulmalıdır.

- Bebekler için üretilen deterjan ve yumuşatıcıların içerisinde; genetiği değiştirilmiş organizmalar, fosfat, paraben ve SLS (Sodyum Lauril Sülfat), ağır metaller, toksik maddeler ve zararlı kimyasallar kesinlikle bulunmamalıdır. Bu maddeler, solunum yoluyla bebeklerin vücuduna girer ve bu durum çeşitli sağlık sorunlarına davetiye çıkarabilir.

- Ürünlerin hipoalerjenik olması da dikkate alınması gereken önemli bir konudur. Çünkü hipoalerjenik ürünler, bebeklerin cildinde tahriş ve alerji oluşumunun önüne geçer.

- Bebekler için çamaşır deterjanı çeşitleri toz ve sıvı olmak üzere ikiye ayrılır. Sıvı olarak üretilen deterjanlar, toz olanlara göre daha çok tercih edilir. Çünkü sıvı deterjanlar, toz deterjanlara göre daha kolay durulanır. Özellikle konsantre formül seçeneğinde olan sıvı bebek deterjanları ile daha etkili bir temizlik elde edebilirsiniz.

En İyi Bebek Deterjanı Hangisidir?


Bebek deterjanları ve yumuşatıcıları, bebekler için özenle geliştirilen formüllere sahip olan ürünlerdir. Uni Baby bebek ve çocuk deterjanı çeşitleri bebekleri alerjik tehlikelerden korumayı amaçlar. Bebeklerinizin giysilerinin temizliğini doğduğu andan itibaren önemseyerek, alerjik hastalık riskini azaltabilirsiniz.

Normal deterjanlarda bulunan kimyasallar, bebekler için alerjik bir tehdit oluşmasına da sebep olabilir. Ancak Uni Baby bebek deterjanlarında bebeğinizin cildine zarar verebilecek kimyasallar yer almaz. Bu nedenle bebek deterjanlarının içeriği, normal deterjanlara oranla daha farklıdır.

Bu deterjanların bebekler için en iyi özellikte olmalarının sebebi ise içeriğinde parfüm gibi kokulara yer vermemesidir. Doğal bitki özleri içeren bebek deterjanları, giysilerin temiz ve ferah kokmasını sağlar.

Uni Baby bebek deterjanları, doğal içeriklerle hazırlandığı için hiçbir lekeyi ayırt etmez. Bebeklerin sıklıkla tükettikleri süt, mama ve meyve gibi besinlerin lekeleri, deterjanın üstün temizleme gücü sayesinde giysilerin üzerinden rahatça çıkar. En iyi bebek deterjanı içerisinde amonyak barındırmaz. Çünkü amonyak içeren ürünlerin içerisinde çeşitli kimyasallar yer alır. Bu özellik, özellikle yeni doğan bebekler için önemsenen bir konudur.

Bebek sıvı deterjan çeşitleri hem çamaşır makinesinde hem de elde yıkamada tercih edilebilir. Hassas cilde sahip olan bebekler için de sıvı deterjan çeşitleri kullanılması önerilir.

Uni Baby bebek deterjanı sıvı çeşitleri ile bebeğinizin hem renkli hem de beyaz giysilerini rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Sıvı bebek deterjanları, renkli kıyafetlerin canlılığını korur. Böylece bebeklerinizin giysilerini yıkadıkça, renklerin ilk günkü canlılıkta olduğunu fark edebilirsiniz.

Bebeğim İçin Doğru Deterjan Hangisi?


Normal deterjanla yıkanan çamaşırlar, zamanla sertleştiği için bebeklerin narin ve yumuşak cildini tahriş ederek, hareket kabiliyetini sınırlayabilir. Bu sebeple bebek giysileri, en az kendi ciltleri gibi yumuşak, hassas ve esnek bir yapıya sahip olmalıdır.

Giysilerin yumuşak ve esnek bir yapıya sahip olması için en doğru deterjan bebekler için özel olarak üretilenlerdir. Bebekler için deterjan üreten marka Uni Baby, giysilerin sertleşmesini önler. Bu sayede bebek giysileri kalıp gibi değil, yumuşacık bir yapıya kavuşur. İçerisinde zararlı kimyasalların bulunduğu bebek deterjanları, hipoalerjenik özelliktedir.

Uni Baby sıvı bebek çamaşır deterjanları, doğal yağ bileşenlerinden elde edilen özel sabun içeriğinden oluşur. Ürünler, bebeklerin giysilerinin renklerini soldurmaz ve üzerlerinde herhangi bir deterjan kalıntısı bırakmaz. Sıvı bazlı özellikte olan ürünler, düşük ısılarda bile kolayca çözülür ve durulanır.

Bebek deterjanları, içerdiği bitkisel ham maddeler ile çamaşırların doğal bir yumuşaklığa kavuşmasını sağlar. Böylece ekstradan yumuşatıcı kullanmak zorunda kalmazsınız. Ürünler, aynı zamanda kalıcı ve hoş bir kokuya sahiptir. Bu deterjanları çamaşır makinesinde rahatça kullanabilirsiniz.

Uni Baby bebek deterjanları, içerdiği güçlü temizleme maddeleri ile bebeklerin giysilerinde oluşan zor lekelerin de kolay bir şekilde temizlenmesini sağlar. Deterjanları, her makinede bir kapak şeklinde kullanarak tasarruf da edebilirsiniz. Bebek kıyafeti yıkama deterjanı çeşitleri, dermatolojik olarak onaylanıp test edilen bir ürün olduğu için bebeğiniz için en doğru seçenektir.

En Doğru Bebek Çamaşır Yumuşatıcısı Hangisi?


Bebekler için deterjan seçmek kadar önemli olan bir diğer konu yumuşatıcı seçimidir. Ebeveynler, bebek çamaşır yumuşatıcısı tercih ederken de bazı durumları göz önünde bulundurmalıdır. İlk olarak yumuşatıcıların paraben, alkol, boya ve zararlı kimyasallar içermediğinden emin olmalısınız.

Bebeğinize zarar verecek hiçbir madde Uni Baby bebek yumuşatıcısı, ürünlerinde yer almaz. Unibaby çamaşır yumuşatıcı seçenekleri, bebeklerin hassas ve narin cildine temas eden çamaşırların daha yumuşak bir hale gelmesi için özenle geliştirilir. Bu yumuşatıcılar, giysilerin üzerinde herhangi bir kalıntı bırakmaz.

Yeni doğan bebeklerde ve gelişim süreci devam eden bebeklerde, Uni Baby yumuşatıcı çeşitlerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Ürünler, bebeksi bir kokuya sahiptir ve parfüm içermez. Bu durum bebeğin cildi için çok önemlidir. Yumuşatıcıları hem elde yıkamada hem de çamaşır makinesinde tercih edebilirsiniz.

Dermatolojik olarak test edilen yumuşatıcılar, hipoalerjenik olduğu için bebeklerin hassas cildinin tahriş olmasının ya da kaşınmasının önüne geçer. Çünkü bebeklerin cildi, yetişkinlerin cildine göre daha ince, hassas ve geçirgendir. Bu sebeple ebeveynler, bebeklerinin hassas cildine değecek olan her şeye büyük bir özen göstermelidir. Özellikle bebeklerin cildiyle devamlı olarak temas eden kıyafetlerin bakımı da bu nedenle çok önemlidir.

Uni Baby yumuşatıcı seçenekleri, bebeğinizin cildiyle temas eden giysilerin yumuşaklığı için özenle üretilir. Siz de Uni Baby yumuşatıcı ve deterjanlarını seçerek, bebeğinizin cildine gereken hassasiyeti gösterdiğinizden emin olabilirsiniz. Bebeklerin dört evresi, her evrenin bir Uni Baby’si var.