Park Yatak Seçimi Nasıl Olmalı? - Uni Baby
park yatak
28.09.2020 00:00:00

Park Yatak Seçimi Nasıl Olmalı?

Park yatak seçerken nelere dikkat edilmelidir? Oyun parkı beşiklerinin bebek gelişimi üzerindeki etkileri nelerdir merak ediyorsanız bilgilendirici yazımıza göz atın!

Anne/baba olmayı beklediğimiz süreç tarifsiz duyguları içinde barındırır. Bu özel zamanlarımızda bebeğimizi beklerken heyecan içerisinde alışveriş yaparız. Alışverişlerimizde her şeyin en iyisini, en güzelini almaya çalışırız. Daha o doğmadan ihtiyaç duyabileceği her şeyi önden hazırlarız. Bu hazırlıklar kapsamında zamanımızın bir kısmını da beşik seçimine harcarız. Piyasada birçok beşik çeşidi mevcut. Bunlardan bir tanesi de son yıllarda oldukça popüler olmaya başlayan oyun parkı beşikler. Gelin bu beşiklere yakından bakalım...

Oyun parkı beşiklerin özellikleri nelerdir?


Oyun parkı beşikler; hem yatak hem de oyun alanı olma özelliğini bir arada barındıran ürünlerdir. Ailelerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak üretildikleri için hem ebeveynlere kolaylıklar sağlamakta hem de bebeklere konfor alanı yaratmaktadır. Oyun parkı beşiklerin genel özelikleri şu şekilde sıralanabilir...

- Bebeğinizin eğlenceli vakit geçirebilmesi için yatağın üst kısmında ışıklı ve müzikli dönencelere sahiptir.

- Beşiklerin yan kısımlarında bebeğinizin oyuncaklarını koyabileceğiniz oyun torbaları vardır.

- Bebeğinizi park yatağa kolayca koyabilmenizi sağlayan fermuarlı pencerelere sahiptir.

- Beşiğin ev içerisinde rahatça taşınabilmesini sağlamak için birçok modelde tekerlekler bulunur.

- Gittiğiniz yerlere götürebilmeniz için normal beşiklerin aksine katlanabilen bir yapıya sahiptir.

- Çoğunlukla iki katmandan oluşan oyun parkı beşik modelleri normal beşikler gibi sallanma özelliğine sahiptir. Hatta bazıları otomatik titreşim etkisi yaratabilir.

Oyun parkı beşiklerin avantajları nelerdir?


Son yıllarda oldukça popüler olan oyun parkı beşikler ya da diğer adıyla park yataklar; hem ebeveynlere hem de bebeklere birçok avantaj sağlıyor. Bu avantajları sıralayacak olursak...

- Bebeğiniz sıkılmadan uzunca süreler oyuncaklarla oynayabilir ve yorgun düştüğü zaman içerisinde konforla uyuyabilir.

- Bebeğini yanından ayırmak istemeyen ebeveynler için özellikle tekerlekli modeller büyük taşıma kolaylığı sağlar.

- Çoğunlukla iki katmandan oluşur. Üst katman bebeğinize geniş bir alan sunarken, alt katman da bebeğinizin eşyaları için alan yaratır.

- Geceleri bebeğinizle birlikte yatmak bebek açısından tehlikeler doğurabilir. Oyun parkı beşik modelleri kolay açılabilen fermuarlı yan kısımlar sayesinde aynı yatakta bulunmanın rahatlığını ve ayrı yataklarda bulunmanın güvenliğini bir arada sağlar.

- Katlanabilen ve hafif yapısı sayesinde her yere götürebilirsiniz. Sizleri anne/baba evine ya da tatile gittiğinizde bebeğiniz için yatak arama derdinden, bebeğinizi ise yeni yatağına alışamama probleminden kurtarır.

- Sallanan park yatak modelleri bebeğinizin rahat bir şekilde uykuya dalmasına yardımcı olur. Ebeveynlere de zaman ve enerji tasarrufu sağlar.

Park yatak seçerken nelere dikkat edilmeli?


Bebeğinize konforlu ve eğlenceli bir alan, kendinize de huzur ve kolaylık sağlamak istiyorsanız; oyun parkı beşik alırken dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunuyor. Bu konulara dikkat etmeniz hem bebeğinizin güvenliğini ve huzurunu hem de içinizin rahat olmasını sağlayacaktır. İşte park yatak alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar!

- Oyun parkı beşik alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi üretimde kullanılan malzemelerdir. Ürün hem bebeğinizin sağlığına zarar vermeyecek maddelerden üretilmeli hem de kaliteli ve uzun ömürlü olmalıdır.

- Ev içerisinde sürekli olarak bebeğinizle birlikte olmak istiyorsanız, taşıma kolaylığı açısında tekerlekli modeller tercih edilmelidir.

- Park yatak alırken önemli olan bir diğer husus ise dışarıdan bakıldığında içinin görülebilmesidir. Bebeğinizin durumunu sürekli kontrol altında tutmak için kenarları fileli/şeffaf modeller tercih edilmelidir.

- Oyun parkı beşiklerin en büyük özelliklerinden birisi de her yere götürülebilmesidir. Bu nedenle park yatak alırken hafif, kolay katlanabilir ve taşıma çantasına sahip olan modeller tercih edilmelidir.

- Park yataklar için yatak seçimi de oldukça önemlidir. Park yatak uyku seti alınırken bebeğinizin sağlığı ve rahatlığı için doğal ve nefes alan (%100 pamuk gibi) maddelerden yapılmış olmasına özen gösterilmelidir

- Bebeğinizin sürekli altını pisleteceğini hesaba katarsak, annelere zaman kazandırması ve rahatlık sunması açışından emniyet kemerli alt değiştirme ünitesi olan modeller tercih edilmelidir.

- Bebeğiniz sürekli olarak kirleteceği için, oyun parkı beşik modellerinden kolay temizlenebilen kumaşa sahip olanlar tercih edilmelidir.