Bebeğimizin çamaşırlarında sıvı deterjan kullanmanın önemi | Uni Baby
1.03.2019 00:00:002 DK Okuma Süresi

Bebeğimizin çamaşırlarında sıvı deterjan kullanmanın önemi

Giysilerde, deterjanlarda ve bebeklere özel üretilmemiş ürünlerde bulunan kimyasallar; cilt tahrişine, kuruluğa ve kızarıklığa neden olabilir.

Bebeğimizin çamaşırlarında sıvı deterjan kullanmanın önemi


Giysilerde, deterjanlarda ve bebeklere özel üretilmemiş ürünlerde bulunan kimyasallar; cilt tahrişine, kuruluğa ve kızarıklığa neden olabilir.
Bu durumda sıvı deterjan tercihini içerdiği bileşenlere bakarak zararlılık derecesini değerlendirerek yapabilirsiniz. Bu şekilde bebeğinizde oluşabilecek cilt rahatsızlıkları ve tahriş sorunlarının önüne geçebilirsiniz.

Bebeklere özel üretilen deterjan kullanımı


Deterjanlardaki kimyasallar çamaşırlara tutunurlar. Çamaşırlardan çıkmayan ve durulanamayan kimyasallar doğrudan bebeğinizin cildine temas eder. Bu kimyasalların egzama ya da astım gibi sorunlar üzerinde de tetikleyici etkisi olduğu bilinmektedir. Çamaşırları bu kimyasallardan arındırabilmek için çok fazla suyla durulamak gerekmektedir ve maalesef kullandığımız çamaşır makinelerinin durulama programları arındırma için yeterli değildir. Bu nedenle bebek giysileri, battaniyeler, çarşafları ve kısacası bebeğin yıkanabilir tüm malzemeleri yetişkinlerin eşyalarından ayrı ve onlara özel deterjanlar ile yıkanmalıdır.

Bebekler için üretilmiş ürünlerin alerjen etkilerinin en aza indirilmiş olması önemlidir


Toz deterjanlar partiküller içerdiğinden yıkama sırasında giysinin gözeneklerinden yeterince arınamayabilir; bu da çeşitli kimyasalların bebeğin cildine direkt teması anlamına gelir. Sıvı deterjanlar suda daha kolay çözündükleri için toz deterjanlar ile kıyaslandıklarında çok daha etkin iş görürler.

Genel olarak, çamaşır deterjanı ne kadar doğal ise, bebeğinizde alerjik reaksiyonların tetiklenme ihtimali o kadar düşük olur. Bebek çamaşırlarının; boyasız ve alerjen etkileri en aza indirilmiş sıvı deterjanlarla yıkanması tavsiye edilir.

İlginizi Çekebilecek Ürünler