Yenidoğan bebeğinize ıslak mendil alırken nelere özen göstermelisiniz ? | Uni Baby
2.09.2019 00:00:003 DK Okuma Süresi

Yenidoğan bebeğinize ıslak mendil alırken nelere özen göstermelisiniz ?

Yenidoğan bebeğinize ıslak mendil alırken nelere özen göstermelisiniz?

Yenidoğan cildi yetişkin cildine göre neden daha hassastır?


Yenidoğan cildine, yetişkin cildine göre henüz gelişimini tamamlamadığı ve 6. aya kadar daha hassas ve geçirgen olduğu için çok özen göstermek gerekir. Anne karnında bulunduğu sürece bir su kesesi içinde rahimde yaşayan yenidoğan, doğumdan sonra ilk defa hava ile karşılaşır ve cildi dış etkenlere karşı çok duyarlıdır. Bu sebeple özellikle ilk 6 ayda yenidoğan cildine kullanılan ürünlerde çok seçici olmak, özenle formüle edilmiş ürünleri tercih etmek gerekmektedir.

Yenidoğanın cilt bakımı nasıl olmalıdır?


Yenidoğan cildi yetişkin cildine göre daha hassas ve geçirgen olduğu için bakımına özen göstermek gerekir. Yenidoğan bebeğin cildi temiz ve kuru tutulmalıdır. Yenidoğan bebeğinizin cildi kurumaya eğilimli ise yenidoğan cildine uygun bir nemlendirici yağ veya losyon ile cildine yumuşaklık ve nem kazandırmanızı öneririz. Sizin cildinizle karşılaştırıldığında daha ince olan ve bu sebeple daha kolay dış tahriş olabilecek yenidoğan cildini temizlemek için, saflaştırılmış su ve pamuk içeren Uni Baby Yenidoğan Islak Pamuk Mendili öneriyoruz.

Bebeğiniz için aldığınız ıslak mendili güvenle kullanabilmek için içeriğinde nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?


Yenidoğan bebeğinizin hassas cildini güvenle temizlemek için saflaştırılmış su ve pamuk içeren Uni Baby Yenidoğan Islak Pamuk Mendili öneriyoruz.  Yenidoğan dönemi ve sonrasında bebeğiniz için seçeceğiniz ıslak mendilin pH değeri dikkat etmeniz gereken bir diğer özelliktir. Kullandığınız ıslak mendilin pH değerinin bebeğinizin cildine uygun olduğuna emin olun. Yenidoğan bebek cildinin pH değeri başlangıçta nötrdür. Yani cildi, henüz onu mikrop ve bakteri gibi zararlı organizmalardan koruyacak pH seviyesine ulaşmamıştır. İşte bu yüzden bebeğiniz için tercih edeceğiniz ıslak mendilde kullanılan suyun, içerisindeki zararlı mikro organizmalardan arındırılması için özel bir süreçten geçirilerek saflaştırılması gerekmektedir. Aksi durumda ürünler, çok kısa bir süre içerisinde bozulacaktır.

İlk günden itibaren kullanabileceğiniz Uni Baby Yenidoğan Islak Pamuk Mendil, alkol, paraben, parfüm, sentetik lif, SLS,  SLES ve boya gibi katkı maddelerini içermez, bebeğinize gerektiği hassas bakımı sunar.

Uni Baby Yenidoğan Islak Pamuk Mendilde bebeğinizin hassas cildini özenle temizlemeniz için neden saflaştırılmış su kullanıldığını biliyor muydunuz?


Saflaştırılmış su, tüm kişisel bakım ve kozmetik ürünlerinde olduğu gibi bebek bakım ürünlerinde de önemli bir yer tutar. Gündelik hayatta kullandığımız suyun içinde, yenidoğan cildine zarar verebilecek mikro organizmalar, kireç, ağır metal, klor gibi istenmeyen maddeler bulunabilir. Bu maddeler bebeklerin cildine olumsuz etki yapabilir. Doğal kaynaklardan elde edilen su, Uni Baby’nin üretim tesisinde filtrasyon, sedimentasyon, koagulasyon/flokulasyon, reverse osmosis, distilasyon gibi çeşitli fiziksel ve kimyasal işlemlerden geçirilerek saflaştırılmış suya dönüştürülür. Bu şekilde bebek cildine zarar verebilecek maddelerin barınamayacağı bir hale getirilir.

Bu sebeple, tüm Uni Baby markalı ıslak mendiller saflaştırılmış su ile üretilir. Ürünlerimiz düzenli olarak dermatolojik ve mikrobiyolojik testlerden geçirilir. Tüm Uni Baby markalı ürünleri gönül rahatlığıyla kullanmaya devam edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Ürünler